500 014 300 btalmar@wp.pl
Wycieczki ze Szklarskiej Poręby

Wycieczki

Skalne Miasto w Czechach? Wycieczka do Drezna? A może Praga lub Szwajcaria Saksońska? Początkiem każdej wycieczki jest Szklarska Poręba. Biuro Podróży ALMAR ma unikatową ofertę. Kliknij! Sprawdź terminy i cennik! Nie czekaj – zwiedzaj.

 

Bajeczny Świat w Parku Mirakulum

Rewelacyjny park przygody i edukacji w czeskich Milovicach, tylko 50 km na północ od centrum Pragi! Jedyny w swoim rodzaju Park Mirakulum oferuje na 10 ha dawnych terenów wojskowych niezliczoną ilość atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym bajkowe Leśne Miasto.

Czytaj Dalej

Ścieżka w Koronach Drzew

Ścieżka w koronach drzew znajduje się w sercu majestatycznych lasów Karkonoskiego Parku Narodowego.

Czytaj Dalej

Czeski Piwny RAJ

Wycieczka rodzinna. Malowniczy przejazd przez czeskie Góry Izerskie i Karkonosze!

Czytaj Dalej

Praga z Wieczornym Rejsem po Wełtawie

Marzy Wam się uroczy rejs po rozświetlonej lampami i neonami, wieczornej Pradze? Zapraszamy na wycieczkę po niesamowite widoki!

Czytaj Dalej

Bajkowe Łużyce

Zapraszamy na wycieczkę do świata bajek – wspomnienia z wyprawy do Bajkowych Łużyc zostaną z Wami na zawsze!

Czytaj Dalej

NOWOŚĆ! Czeskie Browary & Muzeum Motoryzacji

Amatorzy słynnego czeskiego piwa oraz zabytkowych samochodów i motocykli odkryją z nami nowe lądy! Jedyna taka wycieczka do Czech – Czeskie Browary & Muzeum Motoryzacji! W programie: czeskie słodownie i browary, tradycyjny obiad z knedlami oraz podróż w czasie muzealnymi limuzynami. Zapraszamy na tę niezwykłą wyprawę!

Czytaj Dalej

Praga

Jednodniowa wycieczka do Pragi to wielka czeska przygoda! Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, wizyta na Hradczanach i w katedrze Św. Wita oraz inne atrakcje pozostawią niezatarte wrażenia.

Sprawdź

Praga & Rejs po Wełtawie

Rejs wycieczkowy niedaleko od Karkonoszy i ich miejskiej perły – miasta Szklarska Poręba? Praga z jej najpiękniejszymi zabytkami, czeską kuchnią i piwem oraz pływanie statkiem po Wełtawie – to program dla wymagających turystów.

Sprawdź

Praga VIP

Wyjątkowa wycieczka do Pragi ze Szklarskiej Poręby. W programie wizyta na jednym z najpiękniejszych punktów widokowych czeskiej stolicy oraz zwiedzanie miasta i muzeów. Wycieczka w małej grupie.

Sprawdź

Praga & Jarmark Bożonarodzeniowy

Wielka atrakcja dla turystów spędzających święta w mieście Szklarska Poręba. Wycieczka do Pragi z popularnym programem zwiedzania zabytków, czasem wolnym na Starym Mieście i spacerem po pachnącym świętami jarmarku.

Sprawdź

Skalne Miasto w Czechach

Wyprawa do Adrspach pokazująca, że natura jest najlepszym architektem, bo zbudowała tzw. Kamienne Miasto. Wąskie ścieżki wiją się między potężnymi wieżami skał i głębokimi jaskiniami. W programie m.in. pływanie łódką po jeziorku.

Sprawdź

Skalne Miasto VIP

Czeski Adrspach na kameralnej wycieczce, w małej grupie 6-8 uczestników, którzy zwiedzą zachwycające Skalne Miasto. Cennik wyprawy obejmuje: transport, zwiedzanie z przewodnikiem i ubezpieczenie. Przejazd komfortowym busem.

Sprawdź

Karlowe Wary

Wycieczka do Czech po zdrowie i piękne widoki. Karlowe Wary to klejnot wśród uzdrowisk, który oczarowuje wysmakowaną architekturą i upaja klimatem. Miasto wtuliło się w zalesioną dolinę, stwarzając warunki do rehabilitacji dla najznamienitszych osobistości Europy. W programie wycieczki także wieczorny przejazd przez Pragę.

Sprawdź

Karlowe Wary VIP

Karlowe Wary w małej grupie (6-8 osób) z komfortowym transportem w eleganckim busie. Podczas wyprawy zwiedzimy najpiękniejsze zakątki zabytkowego uzdrowiska, napijemy się wody z leczniczych źródeł i wjedziemy kolejną linową na wieżę widokową Diana. W programie wycieczki także wieczorny przejazd przez Pragę.

Sprawdź

Drezno

Perła baroku – tak często nazywane jest Drezno. Jednodniowa wycieczka do Drezna pomaga zrozumieć ten monumentalny pseudonim saksońskiego miasta. Ozdobny, barokowy Zwinger, opera Sempera, Tarasy Bruhla – to i jeszcze więcej w programie wycieczki z Biurem Turystyki ALMAR.

Sprawdź

Drezno VIP

Niemiecka elegancja, barokowy styl i dobrze wyposażone centrum handlowe ze świetnymi sklepami i pysznymi restauracjami oraz kafejkami – to wszystko dobrze oddaje charakter miasta Drezno. Atrakcje kryją się za każdym rogiem tej architektonicznej perły Europy – warto wybrać się tam w małej grupie 6-8 osób. Dojazd komfortowym busem.

Sprawdź

Drezno & Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne zakupy w otoczeniu barokowej architektury i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Europy – to jest to! Jednodniowa wycieczka do Drezna, w okolicach Bożego Narodzenia, to okazja do odwiedzenia najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech. Świąteczna strucla i barokowa architektura smakują razem znakomicie!

Sprawdź

Szwajcaria Saksońska

Średniowieczne twierdza Königstein, Pałac i Park Pillnitz– to w turystycznym skrócie Szwajcaria Saksońska. Wycieczka do tej krainy jest na liście marzeń wielu turystów równie wysoko, co saksońskie ambony skalne wznoszące się ponad Łabę na kilkaset metrów. Warto zobaczyć to na własne oczy!

Sprawdź

Dolina Pałaców

Bardzo elegancka i wysmakowana wycieczka objazdowa, która zaczyna się w historycznym Uzdrowisku Cieplice Śląskie-Zdrój, a kończy w romantycznym miejscu, jakim jest Pałac Wojanów. Na trasie zwiedzania znajduje się majestatyczny, leżący w otoczeniu Parku Zdrojowego Pałac Schaffgotschów i staniszowski Pałac na Wodzie oraz Pałac Łomnica. Podczas wyprawy Turyści mają okazję podziwiać najpiękniejsze oblicze Dolnego Śląska.

Sprawdź

Pieszo na Śnieżkę

Nawet dla turystów nie będących aktualnie w szczycie formy, wejście na szczyt Śnieżki to nie problem! W ramach wycieczki z Biurem Podróży ALMAR wjedziemy blisko wierzchołka najwyższej góry Sudetów, wykorzystując wyciąg krzesełkowy na Kopę. Od jego górnej stacji do schroniska Dom Śląski na Równi pod Śnieżką dzieli nas już tylko spacer. Stamtąd na Śnieżkę jest kilka kroków. Powrót przez schroniska: Strzecha Akademicka i Samotnia, oraz Kościółek Wang w Karpaczu.

Sprawdź

Zakręt Śmierci & Góry Izerskie

Izerska wycieczka w najlepszym wydaniu! W Świeradowie Zdroju zadbamy o zdrowie, czerpiąc wodę z leczniczych źródeł i przechadzając się po największej w Sudetach hali spacerowej. A po wjechaniu koleją gondolową na Stóg Izerski – odbędziemy 4,5-godziny spacer po Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich przez Zwalisko, Wysoki Kamień do Zakrętu Śmierci.

Sprawdź

Wodospad Kamieńczyk & Harrachov

Wycieczka do Czech, która łączy ze sobą wodospady i skocznie narciarskie – specjalna oferta BT ALMAR dla amatorów turystyki pogranicza polsko-czeskiego. W programie: najwyższy wodospad Karkonoszy – Wodospad Kamieńczyk oraz zwiedzanie Harrachova, wizyta na czeskich skoczniach oraz wyprawa do Wodospadu Mumlavy.

Sprawdź

Rudawy Janowickie

Niedaleka wycieczka z przewodnikiem ze Szklarskiej Poręby przenosi nas w czasie i przestrzeni. Zaczynamy w górach, a kończymy w nieczynnej kopalni. Na początek – spacer z Karpnik do historycznego Schroniska Szwajcarka, którego niegdyś służyło za domek myśliwski i gabinet dla księcia von Hohenzollerna. W programie wycieczki także: Sokolik, Skały Husyckie, Muzeum Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach. Na zakończenie przechadzka w podziemnym szlaku turystycznym – Sztolnie Kowary.

Sprawdź

Świeradów Zdrój & Zamek Czocha

Wycieczka do polskiego uzdrowiska leżącego w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy. Dzbanuszek uzdrowiskowej wody poprawi zdrowie, a najdłuższa w Sudetach hala spacerowa sprawi, że szybko najdzie nas ochota na powrót w te strony Dolnego Śląska. Po uzdrowiskowej regeneracji zwiedzimy Zamek Czocha – jego bogata historia i piękna architektura zostaną na długo we wspomnieniach i na zdjęciach z wyprawy.

Sprawdź

Czeski Raj

Wycieczka z przewodnikiem do Czeskiego Raju to wizyta w cudownej krainie skalnych miast, zamków i pałaców. Uroda regionu inspiruje turystów i pisarzy od wieków. Pierwsi wciąż wracają do Jicina – miasta słynnego Rumcajsa. Drudzy, regenerując siły podczas XIX-wiecznych kuracji, nadali mu obecne, poetyckie imię. W programie: Bozkovskia Jaskinia, Zamek Trosky i Prachovskie Skały.

Sprawdź

Frydlant & Zamek Czocha

Wycieczki do zamków to dopiero przygoda! Gotycki zamek Frýdlant w Czechach i polski, obronny zamek Czocha to spotkanie dwóch gigantów. Frýdlant to pierwszy zamek w Europie Środkowej, który został udostępniony turystom. Do dziś można w nim oglądać doskonale zachowane meble i wyposażenie. Natomiast Zamek Czocha swoją porywającą historią zapełniłby kilka grubych ksiąg. Zbudowany jako średniowieczna twierdza – współcześnie często gra w filmach i serialach, m.in. „Pierwsza Miłość” i „Wiedźmin”. Warto się tam wybrać!

Sprawdź

Harrachov & Liberec

Jeden z najlepszych pomysłów na wycieczki do Czech! Przewodnik pokaże Wodospad Mumlavy, Skocznie i centrum w Harrachovie oraz Ratusz i centrum miasta w Libercu. Na deser – czas wolny, podczas którego można wtopić się w miejscowy klimat, kupić pamiątki, spróbować czeskiego piwa i zjeść oryginalne czeskie knedliki. Po wszystkim – popatrzymy na świat z góry Jested, gdzie wjedziemy koleją gondolową.

Sprawdź